Zorganizowanie dnia integracji dla uczniów naszej szkoły.

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 30.03.2022

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2022-04-02 08:44

W dniu 21 marca 2022 r. zorganizowaliśmy dzień integracyjny dla uczniów naszej szkoły połączony z pierwszym dniem wiosny. O temacie przewodnim tego dnia zdecydowaliśmy wspólnie podczas zebrania zespołu. Każda klasa miała przydzielone zadanie. Klasy I-III przygotowały ekologiczną Marzannę, klasy IV-VIII plakaty "Jak walczyć ze smogiem?". Na realizacje zadania klasy miały 7 dni. Do tego każda klasa miała przygotować wiosenne piosenki (każda klasa jedną), które następnie wszyscy śpiewali przy wspólnym ognisku. Na wyznaczonej godzinie lekcyjnej (od godz 11 do 12) uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrekcją spotkali się na szkolnym boisku. Tam przedstawiciele klas IV-VIII zaprezentowali swoje proekologiczne plakaty, natomiast dzieci z klas I-III ekologiczne Marzanny, które spłonęły następnie w przygotowanym wcześniej ognisku. Całemu wydarzeniu towarzyszył śpiew wiosennych piosenek na pożegnanie zimy.

W realizację zadania zaangażowani byli wszyscy członkowie należący do grupy projektowej. Każdy miał wyznaczone zadanie do realizacji. Nina i Marlena zawiadomiły poszczególne klasy o wydarzeniu oraz przygotowały plakat informacyjny, który zawisł na szkolnej tablicy ogłoszeń, a także udzielały wsparcia pozostałym podczas imprezy. Dziewczynki odpowiedzialne były również za napisanie i umieszczenie relacji z działania na stronie Samorządu Uczniowskiego.

Najtrudniejsze okazało się zmobilizowanie klas starszych do przygotowania a następnie wspólnego śpiewania wiosennych piosenek.

Za sukces uważamy terminowe i sumienne wykonanie działań przez poszczególne klasy. Nawet najmłodsi na czas wywiązali się z zadania.

Linki związane z realizacją wyzwania: