Balladyna

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 31.03.2022

Trzecie zadanie jakie sobie wyznaczyliśmy polegało na organizacji wspólnego przedsięwzięcia, wystawienia etiudy teatralnej na motywach "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Inspiracją do wykonania tego zadania było omawianie na lekcji polskiego lektury oraz chęć wcielenia się w postaci na scenie. Przedstawienie kierowane jest do uczniów klas 7-8 i ma na celu zapoznanie się z treścią lektury oraz pomoc w jej zrozumieniu. Chcieliśmy wykorzystać swoje umiejętności organizacyjne, dzielić się swoimi umiejętnościami oraz chcieliśmy zintegrować się z uczniami innych klas. Realizację zadania zaczęliśmy od przygotowania scenariusza i podzielenia się na role. Wyznaczyliśmy osoby do przygotowania scenografii, przygotowana kostiumów oraz zespół techniczny zajmujący się: charakteryzacją, muzyką oraz efektami specjalnymi. Nad całością czuwała nasza polonistka. Niestety ze względów od nas niezależnych wystawienie przedstawienia musieliśmy przełożyć na końcówkę kwietnia lub początek maja.

W realizacje zadania zaangażowani byli uczniowie trzech klas ósmych oraz nasza polonistka. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, które odbywały się po zajęciach, dzięki temu pojawiły się nowe przyjaźnie oraz miło i dobrze nam się ze sobą pracowało.

Najtrudniejsze w realizacji zadania było ustalenie terminów prób, ponieważ każda klasa kończyła lekcje o innych godzinach więc ciężko było nam się zgrać godzinowo.

Sukcesem według nas była 100% frekwencja na spotkaniach, dobra organizacja oraz udana praca w grupie. Za sukces uważamy również to, że mimo tego, że jesteśmy w ósmej klasie udało nam się przygotować tak wymagający projekt.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania