Dzień Pasji Uczniowskich

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 31.03.2022

Wybraliśmy organizację imprezy integracyjnej "Dzień Pasji Uczniowskich", aby lepiej się poznać i odbudować relacje po okresie zdalnego nauczania i pokazać się swoim nauczycielom, koleżankom i kolegom z klasy z zupełnie innej strony. Nie każdy z nas jest bardzo dobrym uczniem, ale wielu ma ciekawe pasje, które warto pokazać innym. Zaczęliśmy od zebrania informacji na temat pasji naszych kolegów i koleżanek. Przygotowaliśmy mini ankietę i skrzynkę, do której można było wrzucać wypełnione ankiety. Pytaliśmy o pasje i zainteresowania. Pozwoliło nam to wybrać najciekawsze pasje. Następnie na apelu zaprosiliśmy wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich pasji. Ze wszystkimi chętnymi uczniami przeprowadziliśmy wywiady ( scenariusz rozmów opracowaliśmy podczas kilku spotkań online na messengerze) . Zebraliśmy zdjęcia pokazujące ich pozaszkolne zainteresowania. Kolejnym krokiem było przygotowanie prezentacji i Dnia Pasji , który odbył się 1 kwietnia. Relację z niego zamieściliśmy na szkolnym fanpage'u (https://www.facebook.com/spgrojec) i naszym Instagramie.

Nasza opiekunka, samorząd klasy 6( przygotowanie Dnia pasji)

Najtrudniejsze było przekonanie, niektórych uczniów do zaprezentowania swoich pasji. Rozmawialiśmy z każdym, kto miał ciekawe pasję, niestety niektórzy nie potrafili się przełamać i zaprezentować na forum szkoły. Na szczęcie udało nam się ich przekonać do zaprezentowania przynajmniej kilku zdjęć na prezentacji multimedialnej . Mamy nadzieję, że jeśli zobaczą swoich kolegów to łatwiej będzie im w przyszłości pochwalić się swoimi osiągnięciami. Cieszymy się że po wielu długich rozmowach (poprosiliśmy o pomoc naszą opiekunkę) udało nam się przekonać Lidkę z klasy piątej (prawdziwą dziewczynę gumę), aby przynajmniej pokazała nam swoją pasję na kilku zdjęciach.

Organizacja Dnia pasji uczniowskich nie tylko pomogła nam się lepiej poznać (okazało się, że pomimo iż jesteśmy małą szkołą i wydawałoby się że wszyscy się świetnie znamy to tak na prawdę nie znamy swoich pasji). Odkryliśmy niesamowitą pasę i talent plastyczny koleżanki z naszej klasy - Oli , która od kilku miesięcy interesuje się cosplay i tworzy niesamowite rzeczy (oprócz wcześniejszych karykatur). Po rozmowie z naszą opiekunką i panią dyrektor chcemy zorganizować wystawę jej prac plastycznych podczas uroczystości otwarcia nowe części szkoły.

Dużym sukcesem było także zachęcenie naszych najmłodszych kolegów do wspólnej zabawy - to spory sukces ponieważ dotychczas klasy I-III nie zapraszały nas na swoje uroczystości i raczej niechętnie ich wychowawcy brali udział w naszych imprezach. Tym razem byliśmy razem i wspólnie mieliśmy okazje się poznawać.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania
Linki związane z realizacją wyzwania: