Szkolny ogródek społeczny

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 01.04.2022

Stworzymy ogródek na zielonych terenach naszej szkoły, w którym posadzimy rośliny ozdobne i jadalne oraz podpiszemy je. Ogródkiem będą zajmować się najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki. Starsi również będą mogli go podziwiać. Chcemy stworzyć fragment ,,ogrodów społecznych", żeby wszyscy mogli z nich skorzystać. (kwiecień 2022r).

Zakupione zostały już drewniane skrzynie, w których posiejemy wraz z uczniami klas młodszych warzywa i owoce jadalne oraz kwiaty. Jutro zaczynamy malować deski farbami. jak przeschną składamy skrzynie. Następnie zostaną one umieszczone na terenie szkoły przez pracowników administracyjnych. Naszym kolejnym krokiem będzie nasypać do nich ziemię, posiać rośliny zamieścić tabliczki z nazwami roślin po polsku i po łacinie. O ten ogródek dbać mają wszyscy uczniowie szkoły. Mają również służyć jako pomoce dydaktyczne naszej szkoły do zajęć edukacji wczesnoszkolnej, przyrody czy biologii.

Pracownicy samorządowi szkoły: pan konserwator, panie woźne.

Najtrudniejsze są prace związane z malowaniem drewna i brak korzystnej pogody do prowadzenia prac na świeżym powietrzu. jest to projekt czasochłonny i wymaga dużo nakładu pracy i cierpliwości.

Sukcesem jest to, że ze względu na realizację projektu nasza pani Dyrektor zakupiła szybciej wszystkie potrzebne akcesoria do stworzenia ogródka. Dzięki temu możemy powoli już go tworzyć.