Tworzymy przestrzeń zgodnie z potrzebami społeczności szkolnej

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 01.04.2022

Postanowiliśmy w lutym najpierw zapytać samych uczniów czego potrzebują w przestrzeni szkolnej. Nasza szkoła jest nowoczesna, ma dobre wyposażenie i w związku z tym mieliśmy trudności w określeniu tego, czego może nam w niej brakować. Na zebraniu samorządu ustaliliśmy, żeby klasy wybrały spośród swoich członków osoby kreatywne, pomysłowe i odpowiedzialne, a następnie wybranych zaprosiliśmy na spotkanie. "Pożyczyliśmy mózgi" koleżanek i kolegów, aby wskazali co, ich zdaniem, możemy zmienić w szkole. Pomysły były kosmiczne! Np.: chcieli wiatraki w każdej klasie, basen, komputer dla każdego ucznia. Wszystkie zostały przedyskutowane i zapisane. Takie dwa spotkania w lutym i marcu klas 4,5,6 oraz 7,8 dały nam możliwość wyłonienia tych najbardziej realnych do realizacji. Następnie w marcu odbyło się spotkanie z Panem Dyrektorem i Panią Dyrektor, na którym przedstawiliśmy wybrane pomysły oraz wspólnie wybraliśmy te najlepsze. Najważniejszy jest jednak głos samej społeczności uczniowskiej, dlatego poddaliśmy pod głosowanie trzy pomysły: 1. Kącik ciszy 2.Kącik muzyczny 3. Leżaki. Spotkaliśmy się również z Radą Rodziców, która zdecydowała o przeznaczeniu na nasz cel odpowiednich środków.

Wszystkie klasy 4-8, nauczyciele, dyrekcja, Rada Rodziców

Ogarnięcie szalonych pomysłów koleżanek i kolegów, uporządkowanie różnorodności zgłoszonych projektów!

Dyrektor potraktował nas bardzo poważnie, czuliśmy się wyjątkowo. Każdy pomysł został omówiony z Panem Dyrektorem, zastanawialiśmy się nad możliwością realizacji naszych pragnień.