Samopomoc koleżeńska

Uczenie się i nauczanie: "4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego)."

Dodano: 01.04.2022

Samopomoc koleżeńska w naszej szkole polega na rozwijaniu umiejętności młodszych dzieci przez młodzież ze starszych klas. Uczniowie po zakończonych lekcjach przechodzą na świetlicę w której czekają dzieci na autobus. Przez ten czas młodzież pomaga im w odrabianiu lekcji oraz w nauce do danego przedmiotu. Nie tracąc czasu dzieci spędzają produktywnie czas na nabywanie wiedzy. Dzięki temu poprawiły się wyniki w nauce. Młodzież wykazała się swoim koleżeńskim wsparciem i swoją wiedzą. Dzięki temu projektowi nie tylko starsza młodzież przypomniała sobie wiele informacji ale również poprawiły się relacje między uczniami. (poinformowano o tym uczniów poprzez ogłoszenia przed szkołą oraz przez panią Dyrerkor na apelu)

Z poza zespołu projektowego uczestniczyli również nauczyciele oraz opiekunowie świetlicy. Jednak głównym wsparciem uczniów była młodzież która pomagała.

Najtrudniejszym przeciwnikiem naszej inicjatywy była mała ilość czasu do odjazdu autobusu. Czynnikiem ograniczającym nasze możliwości u niektórych było niewystarczająca wiedza .Jednakże chęci pomocy było zdecydowanie większe i nie zaburzyły naszej inwencji.

Za sukces uważamy wzrost zainteresowania nauką dzieci i przyrost ich wiedzy. Sądzimy iż ich stosunek do młodzieży starszej zmienił się diametralnie. Myślimy, że bardziej pozytywnie. niż negatywnie.