Skrzynka życzeń - Skrzynka pomysłów SP STO

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 04.04.2022

1, Podczas spotkania inauguracyjnego w projekcje "Szkoła Demokracji 2021/2022 - uczniowie sejmiku wpadli na pomysł skrzynki życzeń i pomysłów w SP 4 STO.

• w celu rozpropagowania tej idei napisaliśmy scenariusz i nakręciliśmy filmik pt. Skrzynka pomysłów SP 4 STO
  • uczniowie wykonali skrzynkę, która została umieszczona w widocznym miejscu
  • informacja o skrzynce
  • na spotkaniu sejmiku z samorządami została przekazana informacja, po co skrzynka
  • dyskusja na temat walorów estetycznych skrzynki przez nauczyciela muzyki została rozpoczęta
  • po świętach Narodzenia Pańskiego skrzynka została skradziona
  • ze względu na nauczanie zdalne i okres pandemii po 6 tygodniach na spotkaniu sejmiku podjęliśmy się odtworzenia skrzynki
  • umieszczenie skrzynki w widocznym miejscu i zaplombowanie pieczęciami szkoły
  • Skrzynka jest sprawdzana co miesiąc przed comiesięcznym spotkaniem sejmiku

W realizację wyzwania zaangażowane były samorządy klasowe i tzw., dywersanci, oraz nauczyciele prowadzący dyskusje kuluarowe w pokoju nauczycielskim.

W wykonaniu drugiej skrzynki brali udział chłopcy klas V, uczęszczający na zajęcia szkolnej świetlicy, którzy są widoczni na zdjęciu — Uczniowie Ci są potencjalnymi kandydatami do nowych edycji programu szkoła demokracji :-) :-) :-)

Poszukiwanie dywersantów pomysłu i przekonanie niektórych nauczycieli co do samego pomysłu.

Wykonanie estetycznej skrzynki i poprawienie komunikacji pomiędzy uczniami i sejmikiem szkoły. Ustalenie 2 spotkań w semestrze szkolnym pomiędzy samorządami uczniowskimi i sejmikiem szkolnym. Przywrócenie skrzynki życzeń i pomysłów w szkole SP 4.