Samorząd SP7 w Zawierciu organizuje tajne i demokratyczne wybory.

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 15.12.2021

0

1

Kiedy odbyły się wybory?
30.09.2021
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Realizacja wyzwania przebiegła zgodnie z wymaganiami, procedurami i zasadami z poradnika CEO. Wszystko odbyło się pod okiem opiekuna samorządu, aby wszystko zostało zrobione na 100%.Wszystko zaczęło się od tego ,że każdy ze zgłoszonych stworzył swój plakat i miał szanse zaprezentowania się nim poprzez powieszenie go na szkolnym korytarzu. Dla młodszych uczniów naszej szkoły postanowiono się przejść również po klasach 0-3 i zaprezentować się w nich, opowiedzieć o sobie i planach na to co chcielibyśmy zrobić jako samorząd, młodsi uczniowie jak i wychowawcy tych klas mieli również możliwość aby zadać pytania do kandydatów. Do samorządu było 8 kandydatów. Następnym etapem realizacji wyzwania było głosowanie które odbyło się 30 września 2021 roku na godzinie wychowawczej. Każda klasa miała możliwość aby według kolejki klas, po kolei, z zachowaną odległością i w bezpiecznych warunkach ze względu na pandemie oddać swoje glosy. Głosy były oddawane na specjalnie wcześniej stworzonej karcie z nazwiskami kandydatów do samorządu, każda osoba dostawała kartę od komisji stworzonej z grupki uczniów klasy 8,ich nazwiska były odznaczane na liście, aby wiedzieć kto już głosował a kto nie, a później głosy były wkładane do urny na glosy.Kiedy każdy już zagłosował głosy zostały zliczone przez komisje, a wyniki ogłoszone po klasach. Wybory były tajne i równe, każdy z uczniów mógł głosować i kandydować bez względu kim są czy jak się uczą. Oddano 160 głosów,1 nieważny.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
opiekun samorządu, uczniowie klasy 8 którzy znajdowali się w komisji
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Naszym zdaniem najcięższą częścią zadania było przekonania uczniów do głosowania i korzystania ze swoich praw wyborczych, aby każdy z nich zaangażował się w to i pamiętał, że jego głos jest ważny i ma duże znaczenie w wyborach.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Za sukces uważamy to, że frekwencja w głosowaniu była dość spora, wiele uczniów angażowała się w to i rzeczywiście zwracała uwagę na to kim jest i jakie są plany jego kandydata. Również większość społeczności naszej szkoły przyglądała się wyborom z ciekawością i sama była zaciekawiona wynikami wyborów. Pokazaliśmy uczniom, że warto decydować, angażować się w to, znać wartość swojego głosu i wiedzieć jakie ma to duże znaczenie dla przyszłości szkoły oraz że cały proces wyborów to coś więcej niż nuda.

Galeria zdjęć

Pliki dokumentujące realizację wyzwania:

Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
01.04.2022 20:06

Dziękuję za uzupełnienie i uszczegółowienie relacji oraz załączenie Regulaminu Samorządu Uczniowskiego. Wybory to święto szkolnej demokracji i ważne jest, by odbywały się w oparciu o demokratyczne zasady. Udało się Wam je upowszechnić i zainteresować nimi uczniów. Zgadzam się, że pokazanie uczniom, iż warto współdecydować, angażować się, znać wartość swojego głosu jest Waszym sukcesem.