Szkolny TikTok

• WYBITNA RELACJA

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 15.12.2021

W związku z małą popularnością i atrakcyjnością tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole postanowiliśmy stworzyć nowy środek komunikacji między SU a uczniami. Długo zastanawialiśmy się, który byłby najlepszy. Strona internetowa, szkolny Facebook, ogłoszenia w dzienniku elektronicznym – to już działa w naszej szkole, ale wcale nie dociera do wszystkich uczniów. Postanowiliśmy zaryzykować i wybraliśmy aplikację, która bije rekordy popularności wśród młodych ludzi. Zaczęliśmy od rozmów z uczniami na temat tego, czy korzystają z TikToka. Okazało się, że dla zdecydowanej większości uczniów TikTok nie jest obcy. Do tego pomysł szkolnego TikToka wszystkim bardzo się spodobał. A to pierwszy krok do sukcesu. W dalszej części realizacji wyzwania założyliśmy konto na TikToku: sp8_elblag i nagraliśmy pierwszy filmik, który jest wstępem do naszych działań i jednocześnie reklamą naszej szkoły. W szkole na każdym piętrze rozwiesiliśmy ogłoszenia z informacją o założonym szkolnym koncie na TikToku i zaproszeniem do korzystania z aplikacji. Informację umieściliśmy też na stronie internetowej i Facebooku szkoły, żeby dotrzeć do jak największej liczby uczniów. Teraz obserwujemy, czy i ile osób odwiedza nasz profil. Żeby uczniowie chętnie odwiedzali nasze konto, ogłosiliśmy konkurs na najciekawszy klasowy filmik o tradycjach bożonarodzeniowych w różnych krajach. Filmy zostaną opublikowane na naszym koncie, a zwycięska klasa wygra pierwszą wskazówkę w podchodach, które planujemy zorganizować w ramach realizacji kolejnego wyzwania związanego z dniem integracyjnym. Z pewnością każdy z nas będzie chciał obejrzeć filmy pozostałych klas. Dzięki temu będzie to aplikacja, na której cała nasza szkoła będzie aktywna. Na koncie będziemy zamieszczać aktualne najważniejsze informacje dotyczące działalności Samorządu Uczniowskiego, pytać uczniów o ich pomysły, a każdy uczeń w komentarzu będzie mógł wyrażać swoje opinie, propozycje, na które my na bieżąco będziemy mogli reagować.

W tworzeniu szkolnego konta na TikToku zaangażowany był w głównej mierze nasz zespół. Jednak zanim wybraliśmy ten sposób komunikacji, poprosiliśmy przewodniczących klas o zdobycie informacji od uczniów, czy korzystają z TikToka i czy podoba im się pomysł komunikacji poprzez te aplikację.

Realizacja tego wyzwania była dla nas czystą przyjemnością. Wszyscy byliśmy i jesteśmy bardzo zaangażowani. Najtrudniejsze było dla nas zgranie się w jednym miejscu o tym samym czasie, ale z przyczyn od nas niezależnych: kwarantanna, nauczanie zdalne. A nie wszystko da się zrobić na odległość.

Według nas sukcesem związanym z realizacją tego wyzwania jest stworzenie ciekawego i nowoczesnego sposobu porozumienia się oraz możliwość dotarcia do dużej grupy osób. Możemy też rozwijać swoja kreatywność, uczyć się obsługi programów do obróbki filmów, przełamywać bariery. Co prawda na efekty musimy jeszcze chwilę poczekać, ale liczymy na pełen sukces.

Linki związane z realizacją wyzwania:
Inne pliki związane z realizacją wyzwania