Szkolny kanał YouTube - bardzo ładnie, dostatecznie
Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."
status:
zaakceptowana
ostatnia zmiana statusu:
2022-04-07 06:39
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
Prowadzenie kanału na YouTubie był naszym marzeniem. Brakowało nam pomysłów, jak się za niego zabrać, a potem konsekwentnie realizować.
Nasze marzenia mogło się spełnić kiedy trafiliśmy do Szkoły Demokracji.
Stwierdziliśmy, że realizacja tego wyzwania może być ciekawym przedsięwzięciem.
Na początek założyliśmy witrynę kanału, którą roboczo nazwalismy "SEH Gdańsk".
Oczywistym było, że taka nazwa nie zostanie nazwą ostateczną, stąd też pierwszym zadaniem było jej wymyślenie. Sam kanał miał z początku problem z tożsamością, z racji braku decyzji czy ma to być kanał informacyjny czy rozrywkowy.
Okazało się, że szybko odnaleźliśmy swoje miejsce. Kanał zapisał się w historii naszej szkoły jako miejsce, gdzie uczniowie mogą dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się ważnego w szkole oraz otrzymać nową wiedzę w przystępnej formie. Starczyło miejsca na informację i rozrywkę.
Obecnie kanał ma nazwę: „Bardzo ładnie, dostateczny”.
Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
Tworzeniem filmów zajęli się Emil i Milan. Opiekunem projektu YouTube została Pani Agnieszka. To na podpowiadała nam kwestie techniczne kręcenia filmów, a następnie ich składania.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?
Byliśmy trochę ograniczeni w ramach sprzętu. Posiadaliśmy jedynie nasze telefony. Sprzęt organizowaliśmy we własnym zakresie. Wszystkie filmy nagrywaliśmy telefonem naszego kolegi Kuby.
Na początku sami tworzyliśmy filmy z cennymi radami od Pani Agnieszki. Z czasem trafiliśmy na szkolenie do Pani Katarzyny, osoby spoza szkoły, która zajmuje się platformą YouTube zawodowo. To u niej poznaliśmy tajniki kanału, możliwości filmowe oraz poznaliśmy sekrety youtuberów. Dostaliśmy wskazówki w jaki sposób dalej się rozwijać, jak dodawać hasztagi, opisy oraz szersze tytuły. Planujemy z nich nie skorzystać już przy najbliższej okazji.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?
Pierwszy film wykonaliśmy w ramach projektu „tygodnia szczęścia”, który odbywał się w naszej szkole. Film został bardzo ciepło przyjęty przez społeczność naszej szkoły. Dostaliśmy również wiele porad od osób oglądających, które to zwróciły uwagę na niedopracowania takie jak słaby dźwięk oraz rozdzielczość.
W miarę możliwości poprawiliśmy swoje błędy w następnych materiałach.
Kolejne filmy, dotyczyły Halloween oraz Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nich przedstawiał ciekawostki, ich historię-genezę oraz mało znane fakty na ich temat.
Na filmie uwieczniliśmy również 95-lecie naszej szkoły. Z tego powodu całe podniosłe, śpiewno-przemowne wydarzenie zostanie zapamiętane na długo.
Aneta Lewczuk
Mentor
Informacja zwrotna
07.04.2022 06:39
0
Akceptuję relację dotyczącą tworzenia uczniowskiego środka przekazu informacji w szkole, w waszym przypadku kanał Youtube.
Gratuluję realizacji wyzwania, bo wiem, że dla Was był to gorący temat. Widziałam Wasze wysiłki aby każde działanie było lepsze od poprzedniego.
Podoba mi się opis Waszego wyzwania, bo każdy etap wynika z poprzedniego.
Wiem co było powodem założenia kanału na Youtube, był on Waszym marzeniem. Wiem co było motorem do jego założenia, udział w Szkole Demokracji. Widzę też jak ewoluowaliście rozwijając swoje umiejętności.
Ciekawym jest jak opisujecie co było dla Was najtrudniejsze, kiedy pracowaliście na pożyczonym sprzęcie, a tajniki wiedzy zdobywaliście na bieżąco.
Przeglądając Wasz kanał, uważam, że tematyka aktualności szkolnych w połączeniu z treściami rozrywkowym świetnie do siebie pasuje.
Kibicuję Wam mocno abyście trzymali kurs Waszego kanału i kontynuowali go z taką energią jak dotychczas.
Na koniec mała wisienka. Wiem ile trudu kosztowało Was to wyzwanie. Wiem ile pracy w to włożyliście oraz ile razy wychodziliście z własnego komfortu aby stanąć prze kamerą.
Z przyjemnością wyróżniam Waszą relację.
Pozdrawiam / Aneta Lewczuk