Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 11.01.2022

Kiedy odbyły się wybory?
28 września 2021r.

Na początku na szkolnym Facebooku , którego można znaleźć pod naszą nazwą Dwójka w przerwie " umieszczono ogłoszenie o wyborach, kiedy się odbędą i w jakiek formie. W między czasie kandydaci startujący do SU nagrali krótki filmik o sobie, w którym zaprezentowali swoja osobę i opowiedzieli o swoim planie wyborczym. Filmiki zostały opublikowane na facebooku, każdy z naszych uczniów mógł obejrzeć filmik. Dodatkowo członkowie SU przekazali filmiki wychowawcom i poprosili wychowawców o pokazanie ich klasom na godzinie wychowawczej. Każdy z wychowawców to zrobił i porozmawiał dodatkowo z uczniami swojej klasy na temat tego, czym są wybory, jakie mają znaczenie, jak się głosuje i jak wybrać swojego kandydata. Następni lista do głosowania została stworzona w formularzach Google i rozesłana uczniom w postaci linku w wiadomości na Librusie. Każdy uczen z klasy 4-8 miał prawo głosu i prawie wszyscy uczniowie swój głos oddali.

Oprócz członków SU byli zaangażowani wychowawcy klas oraz uczniowie, którzy chcieli przy tym przedsięwzięciu pomagać, ale w większości byli to przedstawiciele klas 6 i 7

W przygotowaniach nic nie sprawiało nam problemu, to był początek roku szkolnego więc uczniowie czuli motywację i zaangażowanie tak więc praca szła pełną parą. Każdy był ciekawy jaki będzie wynik głosowania, gdyż każdy miał swojego faworyta. Oprócz tego kandydaci zadbali o to aby stworzyć swój komitet wyborczy i zgromadzili osoby, które świetnie wczuli się w role i skutecznie reklamowali swoich kandydatów. Uczniowie wiedzieli, że mogą robić to w uczciwy sposób , przygotowali ulotki albo udostępniali posty ze swoim kandydatem na Facebooku i pisali parę słów zachęcających do głosowania na ich faworyta.

Za sukces uważamy to, że zagłosowała większość uczniów, ze wychowawcy klas wspomogli nas w tym przedsięwzięciu, że nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji i że uczniowie mimo pandemii, znaleźli w sobie chęci i motywację do tego, aby zmieniać rzeczywistość szkolna na lepsze i atrakcyjną dla uczniów.

Linki związane z realizacją wyzwania:
Pliki dokumentujące realizację wyzwania: