Wybory

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 13.02.2022

Kiedy odbyły się wybory?
11.10.21 r.

Realizacja wyzwania przebiegała wieloetapowo i była bardzo czasochłonna. W drugim tygodniu września ogłosiliśmy, że czekamy do końca miesiąca na zgłoszenia kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W realizacji tego punktu wsparli nas wychowawcy, który w czasie godzin wychowawczych rozmawiali na temat sensu i celu działalności samorządu uczniowskiego i cech charakteru przydatnych do pełnienia funkcji przewodniczącego. W klasach młodszych 1-3 zrealizowałyśmy pogadanki wyborcze opisane w osobnej relacji. Po zgłoszeniu się kandydatów zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli, rozpoczęła się kampania wyborcza: plakaty, krótkie wywiady w Radiowęźle, debata. Debata została opisana w oddzielnym punkcie. W końcu nadszedł dzień wyborów z prekursorską chodzącą urną.:)

Wszyscy kandydaci oraz ich wychowawcy, Komisja wyborcza składała się z trzech reprezentantek klasy 8.

Najtrudniejsze było zainteresowanie Społeczności szkolnej wyborami, w tym celu odbyły się liczne pogadanki wychowawcze, debata wyborcza, audycje w Radiowęźle, warsztaty dla uczniów klas 1-3.

Ciężko było też ze względu na przepisy covidowe, obeszliśmy je w ten sposób, że to Komisja wyborcza wraz z urną poszła do każdej z klas, a nie jak zawsze uczniowie ustawiali się przy komisji, aby zagłosować.

Udała nam się kampania wyborcza, świetna tablica informacyjna zawierająca plakaty wyborcze. Nie było tak jak zawsze - klika plakatów i już, tylko duże tematyczne plakaty i rozsiane po całej szkołę małe plakaty - agitacje wyborcze. Nawet nauczyciele - kandydujący do funkcji opiekuna samorządu przygotowali o sobie jeden zbiorczy plakat. Można było zapoznać się z ich sylwetkami.

Linki związane z realizacją wyzwania: