Nowe sposoby komunikacji z uczniami

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 26.02.2022

0

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Nam - jako przedstawicielom władz Samorządu Uczniowskiego zależy na łatwej i szybkiej komunikacji z uczniami. Założyliśmy grupę na Messengerze do kontaktu z przewodniczącymi każdej klasy. Jeżeli uczniowie mają jakieś pytania do nas, to za pośrednictwem przewodniczącego klasy mogą przesłać nam wiadomość. Z drugiej strony, jeśli my chcemy im coś przekazać, również sprawnie informujemy wszystkich uczniów jedną wiadomością.

W związku z nauką zdalną pojawił się problem z brakiem bezpośredniego kontaktu, tym samym niemożliwość przedyskutowania podejmowanych przez nas działań. Aby zmniejszyć te ograniczenia zdecydowaliśmy się na utworzenie dodatkowo grupy na Teamsie. Za jej pośrednictwem spotykamy się z przewodniczącymi klas na organizowanych przez nas "zebraniach". MS Teams służy nam m.in. do spotkań on-line w ramach realizowanego programu "Szkoła Demokracji". Planujemy zorganizować dzień Unii Europejskiej, a przez nauczanie zdalne nie możemy spotkać się z uczniami w szkole i poinformować ich o wszystkim.

Warto podkreślić, że grupa służy nam nie tylko do spotkań. W zakładce "Pliki" zamieszczamy materiały dotyczące realizowanych przez naszą szkołę projektów, do których wszyscy członkowie grupy mają łatwy dostęp.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

W realizację tego wyzwania zaangażowani są wszyscy przewodniczący klas. To oni pełnią funkcję "łącznika" pomiędzy nami a całą społecznością uczniowską naszej szkoły. Pani Justyna Piskorz-Umylańska pomogła nam w zebraniu listy przewodniczących wszystkich klas.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Zdecydowanie, wyzwanie to poszło nam sprawnie i nie napotkaliśmy większych trudności podczas jego realizacji.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Myślimy, że sukcesem jest nawiązanie nowych nici komunikacji, które są proste, oczywiste i szybkie. Nie mieliśmy wcześniej takich grup przez co uczniowie nas szukali po całej szkole ;) Teraz mobilnie mogą nas spytać o najróżniejsze rzeczy, a my skutecznie poinformujemy wszystkich uczniów o naszych planach, pytaniach czy też różnych ankietach. Zdecydowanie potrzebna była nam taka forma komunikacji z przewodniczącymi.


Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
14.03.2022 01:32

Dzień dobry.
Akceptuję relację w obszarze KOMUNIKACJA I MEDIA, w temacie wprowadzenie stałego sposobu komunikacji uczniowie-władze SU.
Relacja jest zgodna z planem, to pierwszy punkt dla Was.
Po drugie, zakładając grupę kontaktową na Messenger udało Wam się stworzyć stały kontakt ze społecznością szkolną, przez co dostęp do informacji mają wszyscy i jak to elegancko ujęliście nikt nie musi szukać Was po całej szkole.
Angażując przewodniczących klas zintegrowaliście ich pod funkcją „łącznika”, co sprawia, że każdy z nich czuje się odpowiedzialny za bezpośredni i szybki kontakt z klasą.
Kolejny bonus, od Was dla uczniów liceum, to grupa na Teams, gdzie uczniowie mogą spotykać się z Wami online i mają stały dostęp do materiałów realizowanych projektów.
Mam nadzieję, że nowe kanały nadawania i spotkań pozwolą Wam na skuteczne i szybsze bezpośrednie kontakty ze szkolnymi kolegami.
Sama relacja jest ładnie napisana, czyta się ją z zainteresowaniem.
Czekam na kolejne.


Pozdrawiam / Aneta Lewczuk