Skrzynka Kreatywności SEH
Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."
status:
zaakceptowana
ostatnia zmiana statusu:
2022-04-07 06:53
Galeria zdjęć
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
W ramach przeprowadzenia diagnozy potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, postanowiliśmy zorganizować skrzynkę kreatywności. Jest to miejsce, do którego cała społeczność szkolna może zgłaszać swoje pomysły dotyczące potrzeb, zainteresowań czy innych aktywności w szkole
Skrzynka kreatywności w szczególny sposób powinna być interesująca dla osób nieśmiałych, zamkniętych w sobie, nie do końca potrafiących wypowiedzieć swoje zdanie na głos, ale posiadających świetne pomysły.
Samą skrzynkę kreatywności tworzyliśmy dwa dni. Rozmieściliśmy je w dwóch miejscach w szkole: przy sekretariacie oraz na drugim piętrze szkoły.
Całą społecznośc szkolną poinformowaliśmy o skrzynkach kreatywności poprzez platformę FaceBook oraz YouTube. Dokładnie poinformowaliśmy kolegów do czego służy skrzynka kreatywności oraz w jaki sposób jej używać.
Na podstawie pomysłów ze skrzynki kreatywności planujemy realizować konkretne działania wynikające z potrzeb uczniów. Przykładowe zagadnienia z skrzynki:
- uaktywnienie wodopoi do nalewania wody
- powołanie drużyny cheerliderek
- więcej tygodni wyjść w szkole
- odmalowanie budynku szkoły
Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?
W realizację wyzwania był zaangażowany samorząd uczniowski, ja czyli Emil oraz moja mama, która pomagała mi w wyborze bkształtu skrzyni i jej dekoracji.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?
Największym wyzwaniem było szukanie odpowiedniego kształtu i wielkości skrzyni, która mogłaby się pomieścić w naszej szkole.
Kolejny problem stanowiło wymyślenie sposobu na bezpieczeństwo skrzyni i danych, które będą w niej przechowywane.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?
Najbardziej jesteśmy dumni i zadowoleni z powodu, że udało nam się osiągnąć dobra komunikację i atmosferę w naszej grupie, każdy pomysł został wysłuchany i wzięty pod uwagę.Innym wielkim sukcesem jest to, że udało nam się realizować projekt skrzynki kreatywności w bardzo krótkim terminie.
Aneta Lewczuk
Mentor
Informacja zwrotna
07.04.2022 06:53
0
Akceptuję relację dotyczącą przeprowadzenia diagnozy potrzeb i zainteresowań młodzieży w waszej szkole, dokładnie założenie skrzynki kreatywności.
Czytając relację tego wyzwania, sprawiliście, że skrzynka kreatywności zaistniała w mojej głowie, jako niesamowite odkrycie komunikacji z osobami nieśmiałymi, zamkniętymi w sobie, „nie do końca potrafiących wypowiedzieć swoje zdanie na głos, ale posiadających świetne pomysły”.
Imponuje mi, że chcecie realizować pomysły całej społeczności szkolnej, nie tylko tych, którzy potrafią wypowiedzieć się na głos.
Zadbaliście również bezpieczeństwo o skrzynki i pomysłów w niej ukrytych. Zdjęcia dopełniają efektu wielkiego skarbu ukrytego w czeluściach skrzyni.
Gratuluję realizacji pomysłu i wykonania. Trzymam kciuki za dalsze życie Waszych pomysłów na szkołę.
Pozdrawiam / Aneta Lewczuk