Skrzynka Kreatywności SEH

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 25.03.2022

W ramach przeprowadzenia diagnozy potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, postanowiliśmy zorganizować skrzynkę kreatywności. Jest to miejsce, do którego cała społeczność szkolna może zgłaszać swoje pomysły dotyczące potrzeb, zainteresowań czy innych aktywności w szkole

Skrzynka kreatywności w szczególny sposób powinna być interesująca dla osób nieśmiałych, zamkniętych w sobie, nie do końca potrafiących wypowiedzieć swoje zdanie na głos, ale posiadających świetne pomysły.

Samą skrzynkę kreatywności tworzyliśmy dwa dni. Rozmieściliśmy je w dwóch miejscach w szkole: przy sekretariacie oraz na drugim piętrze szkoły.

Całą społecznośc szkolną poinformowaliśmy o skrzynkach kreatywności poprzez platformę FaceBook oraz YouTube. Dokładnie poinformowaliśmy kolegów do czego służy skrzynka kreatywności oraz w jaki sposób jej używać.

Na podstawie pomysłów ze skrzynki kreatywności planujemy realizować konkretne działania wynikające z potrzeb uczniów. Przykładowe zagadnienia z skrzynki:

• uaktywnienie wodopoi do nalewania wody
  • powołanie drużyny cheerliderek
  • więcej tygodni wyjść w szkole
  • odmalowanie budynku szkoły

W realizację wyzwania był zaangażowany samorząd uczniowski, ja czyli Emil oraz moja mama, która pomagała mi w wyborze bkształtu skrzyni i jej dekoracji.

Największym wyzwaniem było szukanie odpowiedniego kształtu i wielkości skrzyni, która mogłaby się pomieścić w naszej szkole.

Kolejny problem stanowiło wymyślenie sposobu na bezpieczeństwo skrzyni i danych, które będą w niej przechowywane.

Najbardziej jesteśmy dumni i zadowoleni z powodu, że udało nam się osiągnąć dobra komunikację i atmosferę w naszej grupie, każdy pomysł został wysłuchany i wzięty pod uwagę.Innym wielkim sukcesem jest to, że udało nam się realizować projekt skrzynki kreatywności w bardzo krótkim terminie.