Plan działania Szkoły Podstawowej w Poznaniu nr. 90 im. hrabiego Władysłąwa Zamoyskiego w Poznaniu

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 29.03.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Debata przedwyborcza pomiędzy kandydatami na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zostanie zorganizowana we wrześniu 2021roku.

Każdy z kandydatów będzie musiał ponadto przygotować krótki spot reklamowy, przedstawiający swoją kandydaturę i program wyborczy oraz plakat wyborczy.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

W planach jest stworzenie bloga szkolnego prowadzonego przez społeczność uczniowską. Witryna

rozpocznie działanie na początku kwietnia 2022 roku.

Kolejnym sposobem komunikacji będzie uruchomienie radiowęzła szkolnego.

Każdego ranka i w południe uczniom będą przekazywane istotne informacje z życia szkoły (szczęśliwy numerek, jadłospis, pogoda, alarm smogowy).

Poprzez radiowęzeł będą też przekazywane informacje po spotkaniach SU i dniach tematycznych.

Trzecim sposobem komunikacji będzie skrzynka pomysłów. Zakup skrzynki zostanie sfinansowany przez Radę Rodziców.

Realizacja pomysłów uczniów ze skrzynki pomysłów będzie podejmowana w czasie zebrań SU. Termin realizacji połowa kwietnia bieżącego roku.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

W celu urozmaicenia życia szkolnego będą wprowadzone dni tematyczne. Pomysł na taki dzień będzie mógł zgłosić każdy uczeń, a decyzję podejmie SU.

Na realizację danego dnia zgodę musi wyrazić Dyrekcja Szkoły. Dni tematyczne planujemy wprowadzić od grudnia 2021 roku.

Informacje będą też przekazywane w formie komunikatu przez radiowęzeł i dodatkowo przedstawiciele SU odwiedzą poszczególne klasy objaśniając zasady takiego dnia i odpwiadając na pytania społeczności szkolnej.

Planujemy też wzbogacić bibliotekę szkolną w pozycje chętnie czytane przez uczniów, i o te, które by chcieli przeczytać. W lutym 2022 roku zostanie przeprowadzona anonimowa ankieta. Wybór nowych pozycji do biblioteki zostanie przedyskutowany z nauczycielami języka polskiego.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?

.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?

.