Dni tematyczne

Działania uczniów i uczennic: "Nasze własne wyzwanie (skonsultowane i zatwierdzone przez mentora)"

Dodano: 29.03.2022

1.Patrząc na naszą szkołę chcieliśmy ją ożywić szkołę i zaangażować kolegów w ciekawe i wesołe projekty.

Z tego powodu postanowiliśmy wprowadzić do kalendarza szkolnego, szalone dni tematyczne. Wszystko po to by urozmaicić życie szkolne.

Zebraliśmy pomysły na spotkaniu Samorządu Uczniowskiego. Przejrzeliśmy kalendarz świąt nietypowych.

Wybrałyśmy:

- Dzień Szalonych Fryzur

- Dzień Koszuli

- Dzień Szalonego Makijażu,

- Dzień bez Plecaka.

Ustaliliśmy sposób przekazywania informacji. Komunikat podajemy tydzień wcześniej przez radiowęzeł i zamieszczamy informacje na classroomie SU.

Dodatkowo by mieć pewność, że wszyscy otrzymają komunikat, przedstawicielki SU, będą chodziły po klasach i wyjaśnią zasady dla dni tematycznych.

Na dzień przed wydarzeniem jeszcze raz podamy komunikat przez radiowęzeł.

Na gazetce wyznaczonej dla Samorządu Uczniowskiego umieścimy plakat z informacjami.

W dniu realizacji Dni Tematycznych wyznaczone osoby udokumentują wydarzenie robiąc kilka zdjęć najciekawszych propozycji, które zamieścimy na facebooku szkoły.

2.Pod koniec lutego zamieściliśmy ankietę, na którą uczniowie mogą wpisywać książki, które chcieliby wypożyczyć z biblioteki. Jak na razie ankieta jest ciągle dostępna i można wpisywać tam swoje pomysły.

Czekamy na informacje od biblioteki o tym czy mają już wyznaczony budżet na książki.

Gdy już będziemy wiedzieli czy biblioteka ma pulę pieniędzy na nowe książki, na spotkaniu SU uczniowie będą mogli zadecydować czy książki są potrzebne i czy są jeszcze jakieś inne książki warte wypożyczenia.

Tym sposobem chcemy zachęcić uczniów, aby nie patrzyli na bibliotekę tylko z perspektywy wypożyczenia lektur, lecz mogli przychodzić codziennie po swoje ulubione książki. Listę tytułów przekażemy dyrekcji.

Uczniowie ze szkoły i nauczyciele.

Organizacja i wystarczające nagłośnienie tak, aby jak największą ilość uczniów wzięła udział w akcji.

1. Na pewno to, że uczniowie dosyć dobrze odebrali nasze pomysły i sami nam podpowiadają jakie dni można jeszcze zorganizować.
  2. Możliwość zakupu książek, po które uczniowie będą chętnie przychodzić do biblioteki.