Ocenianie- ankieta dla uczniów

Uczenie się i nauczanie: "1. Badamy, czy uczniowie i uczennice rozumieją, za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie."

Dodano: 29.03.2022

Realizując to zadanie rozpoczęliśmy od spotkania, podczas którego opracowaliśmy pytania do ankiety. Wspólnie zastanowiliśmy się nad tym co chcemy osiągnąć poprzez zadawanie tych pytań. Układaliśmy je pod takim kątem, żeby uzyskać informacje, które będą cenne dla nauczycieli, ponieważ zamierzeniem było przedstawienie jej wyników właśnie nauczycielom.

Opiekun samorządu poleciła nam narzędzie do robienia ankiet online- Google Forms. W ten sposób uzyskaliśmy szybko, dużą ilość wyników. Dodatkowo to narzędzie samo wykonało wykresy.

Wspólnie opracowane przez zespół projektowy pytania umieściła w formularzu Natalka. Link do ankiety był aktywny kilka dni. Po tym czasie okazało się, że wyciągnięcie wniosków i spisanie wskazówek dla nauczycieli nie jest łatwe. Ale co 5 głów to nie jedna. Wspólnie pokonaliśmy ten problem.

Analizę wyników przedstawiliśmy opiekunowi SU. Następnie Pani Alina przesłała je przez dziennik do wszystkich nauczycieli. Nie otrzymaliśmy konkretnej informacji zwrotnej od nauczycieli. Niektórzy byli zaskoczeni, że uczniowie wykonali takie badanie. Mamy nadzieję, że nauczyciele wykorzystają te wnioski np, w przyszłym roku szkolnym. Podsumowując pracę na koniec roku przypomnimy o tym nauczycielom, aby zwłaszcza w nowych klasach kładli większy nacisk na przedstawienie nam zasad oceniania.

opiekun SU

Opracowanie wniosków.

Poradziliśmy sobie z tym zadaniem w ten sposób, że przegadaliśmy to z naszym opiekunem SU.

Wyciągnęliśmy konkretne wnioski, gotowe do realizacji przez nauczycieli.

Poznaliśmy fajne narzędzie do robienia ankiet online

Inne pliki związane z realizacją wyzwania