Zespół w aplikacji Microsoft Teams służący do komunikacji SU z uczniami

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 30.03.2022

Wyzwanie, które zrealizowałyśmy jest stworzenie zespołu na platformie do zdalnego nauczania, do którego dodałyśmy wszystkich uczniów i nauczycieli.

Będziemy tu umieszczane ogłoszenia, ważne wydarzenia i inne znaczące informacje.

Wybraliśmy platformę Microsoft Teams, ponieważ odbywają się na niej zdalne lekcje i wszyscy uczniowie mają tam założone konta.

Platforma działa w ten sposób, że utworzyłyśmy zespół zawierający wszystkich uczniów i nauczycieli.

Ja (Amelia) założyłam zespół na Teamsie. Moim zadaniem było dodanie do zespołu wszystkich uczniów naszej szkoły(około 70/80 osób). Wyzywanie to nie było trudne do zrealizowania. Pomimo, że musiałam dodać dość duża ilość osób to nie zajęło to dużo czasu, bo automatycznie po wpisaniu danej litery wyświetlały się wszystkie osoby zaczynające się na tą literę. Zespół założyłam szybko i bez komplikacji.

Zespół ds. spraw obsługi platformy posiada kilku administratorów, którzy będą publikować na nim treści (np. informacje na temat odbywających się konkursów, apeli, dni tematycznych i innych wydarzeń).

Uczniowie będą mogli z niego korzystać, zadając pytania na temat aktualnych wydarzeń z życia szkoły i komentując posty wrzucane przez administratorów. Będą też mogli publikować własne posty, o ile będą zgodne z regulaminem i związane z naszą szkołą.

O powstałym medium oraz zasadach korzystania z niego, naszych kolegów, poinformowała Pani Karolina wysyłając wiadomość na Librusie do całej społeczności szkolnej.

W realizację projektu byłam zaangażowana tylko ja (Amelia), gdyż nie wymagało to wkładu większej ilości osób.

Najtrudniejsze w realizacji wyzwania było poinformowanie wszystkich uczniów o istniejącym zespole, ponieważ niektórzy uczniowie nie wchodzą na zakładkę ogłoszeń na Librusie, ani nie zaglądają na Teamsa, kiedy nie ma lekcji zdalnych.

Za sukces związany z realizacją tego wyzwania uważam to, że udało się dodać wszystkich uczniów oraz, że sporo osób po założeniu zespołu napisało jakąś wiadomość bądź zareagowała emotką.