Wykonanie muralu na zewnętrznej ścianie szkoły

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 30.03.2022

W planie realizacji tego wyzwania przewidziałyśmy realizację sklepiku szkolnego oraz muralu.

Pomysł sklepiku szkolnego przewija się w naszej szkole już od kilku lat. Aktualnie na pomysle się skończyło, bowiem po analizie projekt okazał się nieopłacalny i nie było chętnych do jego prowadzenia.

Całą swoją energię skupiłyśmy na muralu.

Na początku podjęłyśmy decyzję, że zorganizujemy konkurs na projekt muralu. Ogłosiłyśmy to wszystkim klasom. Szczególnie zaangażowany były: Laura, Zuzia i Marysia. Otrzymałyśmy w sumie ponad 15 prac, co w stosunku do liczby uczniów (70-80 osób) jest naprawdę dobrym wynikiem.

Razem z Panią Joanną, nauczycielką plastyki, wybrałyśmy trzy wyróżnienia oraz trzy prace, które mogłyby być potencjalnymi muralami. Następnie odbyło się głosowanie, w którym brali udział wszyscy uczniowie szkoły mające na celu wyłonić zwycięzcę spośród wyznaczonej trójki.

Zwyciężył projekt Mileny przedstawiający czarny zarys dziewczynki na tle unoszących się balonów.

Nagrody zwycięzcom i osobom wyróżnionym były przyzawane w dniu 30 marca.

Aby uzyskać finanse na realizację wyzwania, rozpoczęłyśmy akcje zbierania pieniędzy.

Na początek ruszył popcorn, który sprzedawałyśmy na przerwach międzylekcyjnych. Zrobiła nam go pani Basia.

Udało nam się zebrać ponad 150 złotych. Zebrane pieniądze nie wystarczą nam na realizację naszego wyzwania, z tego powodu będziemy realizowały kolejne aktywności szkolne, które pozwolą nam na powiększenie kwoty potrzebnej na kupno farb.

Kolejne wyzwania to sprzedaż babeczek, wiosenna wyprzedaż garażowa. Mamy nadzieję, że te aktywności pozwolą nam na zebranie kwoty potrzebnej do realizacji muralu.

Zależy nam, aby mural powstał jeszcze w tym roku szkolnym.

W wykonanie projektu do tej pory zaangażowane byłyśmy my: Laura, Zuzia i Marysia, nasza opiekun pani Karolina i pani Basia, która prażyła nam popcorn oraz pani Joanna, nauczycielka plastyki.

Najtrudniejszą rzeczą był równy podział zadań między członków Samorządu, nigdy nie możemy się przy tym dogadać. Problemem na początku było również uzyskanie akceptacji na działania na terenie szkoły, w której zbierałyśmy pieniądze.

Za sukces uważamy dużą ilość otrzymanych przez nas prac na konkurs. Co ciekawe, najwięcej propozycji dostałyśmy z klasy pierwszej i drugiej. Osiągnięciem było również uzyskanie dużej ilości środków ze sprzedaży popcornu.

Linki związane z realizacją wyzwania: