Cykliczne spotkania z panią Dyrektor szkoły.

Komunikacja i media: "4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją."

Dodano: 31.03.2022

Opiekun naszego projektu i jednocześnie SU zwrócił się z prośbą do pani Dyrektor o możliwość częstszych spotkań z uczniami. Ustaliliśmy, że raz na miesiąc wszyscy przewodniczący klas zbiorą od swoich koleżanek i kolegów z klasy informację na temat bieżące dotyczące spraw szkoły. Przewodniczący będą je sobie zapisywać w swoich notesach. Następnie raz w miesiącu będziemy zapraszać na spotkania Samorządu Uczniowskiego również przewodniczących oddziałów klasowych 4-8, którzy przedstawią nam swoje bieżące problemu, propozycje i prośby. Raz na dwa miesiące na takie spotkanie będziemy zapraszać panią Dyrektor Szkoły. Jeżeli coś wyniknie nagle, spontanicznie to umawiać się do Dyrekcji na spotkanie będziemy na bieżąco. 21 marca poszliśmy z naszym zespołem na długiej przerwie porozmawiać z panią Dyrektor Barbarą Jarocką o możliwości zorganizowania w szkole ,,Dnia bez plecaka". Przekonaliśmy panią Dyrektor, że zabawa ta będzie bezpieczna dla wszystkich i nie obrażająca niczyich uczuć. Musieliśmy samodzielnie opracować regulamin tej zabawy, który musiała potem zaakceptować Pani Dyrektor oraz wykonać plakaty i rozwiesić je po szkole, Informację o tym dniu zamieściliśmy również na stronie internetowej naszej szkoły.

Nikt

Najtrudniej było ułożyć regulamin, który miał nie odebrać uczniom dobrej zabawy, a jednocześnie zachęcić ich do twórczego podejścia do zabawy. Mieliśmy sygnały z innych szkół, gdzie ten dzień się odbył, że niektórzy uczniowie przynosili rzeczy w koszach na śmieci, taczkach, wózkach sklepowych, czy trumnach. Udało nam się stworzyć go w ,,pocie czoła" i dużym wysiłku intelektualnym. Tak, więc ,,wilk jest syty i owca cała".

Sukcesem było to, że udało nam się z Panią Dyrektor szkoły wypracować kompromis. Społeczność szkolna jest nam wdzięczna za , że Prima Aprilis będzie bardziej zabawny niż był dotychczas i że nie będzie zwykłym szkolnym dniem. Zaangażowaliśmy do współpracy Radę Rodziców, którzy zgodzili się nam zasponsorować dyplomy i nagrody w postaci cukierków dla wszystkich klas. Zgodziliśmy się też, aby klasy 0-3 bawiły się w tym dniu z nami. Jutro 1 kwietnia czeka nas wielka szkolna ,,rewolucja" bezplecakowa.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania
Linki związane z realizacją wyzwania: